Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Děsivá smrt matky s dcerou v sauně. Podle lékařky ani nevěděly, že umírají

Děsivá smrt matky s dcerou v sauně. Podle lékařky ani nevěděly, že umírají

Našli je na podlaze sauny po hodině a půl, matka s dcerou z Jičínska ale v té době byly zřejmě mrtvé už 45 minut. Podle lékařky Kataríny Kolarovové, se kterou mluvil server TN.cz, jim snaha zachránit se spíše uškodila.

K tragickému úmrtí žen došlo v sobotu večer v Robousích na Jičínsku. Matka s dcerou se přišly zrelaxovat do sauny. Když ji ale chtěly opustit, ulomila se klika a ženy zůstaly uvnitř uvězněné.

To, co musely před smrtí prožít, byl hotový horor. V horoucím vzduchu se snažily dovolat pomoci a také se pokusily rozbít okénko ve dveřích. To jim ale bohužel zřejmě život ještě zkrátilo. „Pohyb zvyšuje energetické potřeby organismu a také teplotu. Určitě se tím snížila šance na přežití,“ uvedla Kolarovová.

Pomoc bohužel přišla příliš pozdě. Majitelka chaty, ke které sauna patří, se šla na ženy podívat až po hodině a půl. V tu dobu už podle ní neměly šanci na přežití. „Hodina v sauně, která není ani větraná, vydržet nejde. Jistě jim docházel i čerstvý vzduch,“ řekla lékařka. Hranice přežití odhaduje na přibližně 45 minut.

Více se dočtete na Blesk.cz.