Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Děti, které ukamenovaly plameňáka, za sebou mají první brigádu v jihlavské zoo. Škodu nezaplatily

Děti, které ukamenovaly plameňáka, za sebou mají první brigádu v jihlavské zoo. Škodu nezaplatily

Brutální útok tří chlapců na plameňáky v jihlavské zoo v březnu otřásl českou veřejností, pozornost vzbudil i v zahraničních médií. Zákonní zástupci se s vedením zahrady dohodli na uhrazení škody, která představuje zhruba 50 tisíc, slíbili také, že pomůžou s úklidem ZOO. Peníze zatím neposlali, na první brigádu už ale s dětmi přišli. 

„Zatím tady byli jednou, pomáhali se zametáním přístupových cestiček po zimě,“ řekl serveru iDnes mluvčí Zoo Jihlava Martin Maláč.

Na odškodnění se obě strany dohodly mimosoudně, peníze za utracené zvíře na účet zoo zatím nepřišly. „Nevím, jak dlouho splácení té sumy potrvá, ale hned to asi nebude. Celková částka totiž není malá a rodiny se na ni musí složit,“ uvedl mluvčí jediné zoologické zahrady na Vysočině.

Trojice dětí se do zahrady dostala bez doprovodu a nelegálně. Podařilo se jim proniknout přímo do uzavřeného zimoviště ptáků, po kterých házely kameny a jednoho podle zoologů ukopaly. 

Vedení zoologické zahrady už kvůli případu zvýšilo bezpečnostní opatření. Pravidelně k ní chodí městští strážnici, v budoucnosti navíc přibude i kamer, které budou objekt sledovat. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek