Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Děti se ztratily ze školky a bloudily nahé přírodou. Učitelky ani neznaly jejich jména

Děti se ztratily ze školky a bloudily nahé přírodou. Učitelky ani neznaly jejich jména

Policie se zabývá kuriozním případem z tohoto týdne. Učitelkám z mateřské „ekoškolky“, která sídlí na Praze 5, se ztratily tři děti. Pohřešované předškoláky ale ženy podle policie ani nedokázaly pojmenovat. Na to, že jim chybí, přišly až v momentě, kdy objevily tři batůžky navíc. Policisté děti našli  nahé a v pořádku.

Celá kuriozní situace začala v půl dvanácté dopoledne. Dvě holčičky a chlapeček zmizeli během procházky v lesoparku Cibulka. Učitelky z mateřské školy přivolaly na pomoc policii, protože se jim pátrání na vlastní pěst neosvědčilo.

„Učitelky nebyly schopny sdělit, které děti jim skutečně zmizely. Jednoduše je neuměly pojmenovat. Mužům zákona poskytly pouze popis ratolestí, kdy se mělo jednat o dvě děvčátka a jednoho chlapce ve věku 3, 4, a 5 let,“ prozradil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Ztracené ratolesti hledalo několik desítek policistů, policejních pátračů, kteří jsou do služby povoláni v těch nejtěžších případech. Také městští strážníci pomáhali v pátrání. Během necelé hodiny děti našli, a to nahé. „Bylo jim prý horko... Některé své svršky děti třímaly v ručičkách, jiné policisté našli cestou lesem zpět do školky,“ sdělil Hulan.

Zprávu přinesl Blesk.cz. Další informace zde.