Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Do Česka se řítí extrémně nebezpečný vítr. Lidem může jít o život a hrozí enormní škody

Do Česka se řítí extrémně nebezpečný vítr. Lidem může jít o život a hrozí enormní škody

V neděli zasáhne celé Česko extrémně silný vítr. V nárazech bude dosahovat rychlosti kolem 100 kilometrů za hodinu, na horách ale udeří vichřice o rychlosti až 160 km/h. Vítr by mohl podle meteorologů ohrozit lidské životy a způsobit škody na velkém území. Jeho sílu označili jako extrémně nebezpečnou.

Vítr začne foukat v noci ze soboty na neděli. Největší síly dosáhne v neděli kolem poledne a odpoledne, zeslábnout by měl večer. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu.

Podle ČHMÚ lze kvůli silnému větru očekávat materiální škody na velkém území, omezení v dopravě, výpadky dodávek elektrického proudu, polomy v lesích i ohrožení lidských životů. Lidé by měli omezit pohyb venku a jízdy autem, měli by zabezpečit okna, dveře, či předměty na zahradách.

Nebezpečí hrozí také v lesích. Velké stromy se můžou v podmáčeném terénu vyvracet. Meteorologové očekávají také sníh, a to v místech nad 600 metrů. Na horách hrozí v důsledku této kombinace výrazně snížená viditelnost a sněhové jazyky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek