Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Do voleb žádného uprchlíka nepřijmeme, jinak odstoupím, hrozí Chovanec

Do voleb žádného uprchlíka nepřijmeme, jinak odstoupím, hrozí Chovanec

Ministr vnitra Milan Chovanec nepředpokládá, že Česko do podzimních sněmovních voleb přijme nějakého uprchlíka. Uvedl to v rozhovoru pro deník Právo. Podle Chovance by vláda neměla ustoupit tlaku Evropské unie a nechat se dotlačit k plnění kvót na přerozdělování migrantů. Chovanec tvrdí, že by Česko raději mělo zaplatit milionové sankce, které mu za odmítavý postoj hrozí. Pokud se vláda rozhodne pro opak, je Chovanec připravený rezignovat na svoji funkci.

Česko v rámci kvót na přerozdělování uprchlíků v rámci EU přijalo pouhých dvanáct migrantů z požadovaných 2691. Že by v České republice našli azyl další, ministr Chovanec nevidí jako reálné. Migranti podle něj nejsou schopní projít „tvrdými bezpečnostními prověrkami“, z nichž Česko dle Chovance ustupovat nebude. „A to i za cenu toho, že by to mělo Českou republiku stát nějaké peníze,“ zdůraznil ministr vnitra.

Na vládu dnes Chovanec nese zprávu, která „podrobně popisuje stav, tak jak je“. Jak se k němu vláda postaví, však není dle ministra vnitra jasné. „Na minulém jednání někteří kolegové především z hnutí ANO se k tomu chovali takovým způsobem, že by bylo potřeba Evropě vyhovět, ale já si to prostě nemyslím,“ říká Chovanec.

1080p 720p 480p 360p 240p
Militantní islamistické sekty přicházejí do Evropy, migranti jsou jejich oběti, říká Zaorálek

Pokud by se vláda rozhodla odklonit od nastolené linie silných bezpečnostních prověrek migrantů, je Chovanec připravený na svoji funkci rezignovat. „Je možné, že mě na vládě přehlasují. A pokud se to stane, tak já tohle dělat nebudu a půjdu pryč. Jestli mě donutí sem někoho bez jakékoli prověrky brát, tak to bude beze mě,“ zdůraznil Chovanec.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek