Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dostanete konečně kvalitu jako v Německu? Ministerstvo chystá velké srovnání potravin

Dostanete konečně kvalitu jako v Německu? Ministerstvo chystá velké srovnání potravin

Nákupy kvalitnějších potravin za hranicemi by podle ministerstva zemědělství mohly být už brzy minulostí. Ministerstvo chystá velké srovnání kvality zboží v Česku, na Slovensku a v Maďarska na jedné straně a na straně druhé v Rakousku a Německu. Do budoucna si vytklo za cíl sjednocení kvality výrobků prodávaných v tuzemsku s těmi na západním trhu.

České ministerstvo zemědělství chce zamezit praxi, kdy má stejný typ výrobku od stejného výrobce rozdílné složení v České republice a u našich západních sousedů. Jak uvádí úterní MF Dnes, v minulosti se jednalo například o kávu Jacobs nebo roztíratelný tuk Rama. Z obou srovnání vyšel hůře výrobek dostupný v tuzemských supermarketech.

Podle ministra Mariana Jurečky je důležité, aby evropská legislativa současnou praxi co nejdříve zákonem omezila, aby se nadále nevyskytovaly kvalitativní rozdíly. K tomu je podle jeho slov zapotřebí rozsáhlý průzkum trhu.

V Evropském parlamentu se problematikou dlouhodobě zabývá poslankyně za ČSSD Olga Sehnalová, které se podařilo sehnat podporu Slovenska a Chorvatska. U Evropské komise argumentovala chuťovými rozdíly zjištěnými v případě Coca-Coly nebo kávy Tchibo Espresso, komise ale požaduje víc vzorků v průzkumu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek