Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dozvuky tragické záměny vězňů na Pankráci. Dva lidé z Vězeňské služby čelí kvůli úmrtí obviněni

Dozvuky tragické záměny vězňů na Pankráci. Dva lidé z Vězeňské služby čelí kvůli úmrtí obviněni

Souhra nešťastných náhod, kdy se na patře pankrácké věznice v Praze sešli dva vězni se stejným příjmením, vedla loni na Vánoce ke smrti jednoho z nich. Muži byl podán metadon a na následky předávkování zemřel. Případem se začala zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která dnes v souvislosti s případem obvinila dva zaměstnance Vězeňské služby. Uvedl to server iROZHLAS.cz. 

Inspekce bezpečnostních sborů kvůli úmrtí vězně stíhá strážného a také sestru, která látku pomáhající při odvykání závislosti na heroinu vězňovi podala, uvedl server s odvoláním na dokument GIBS. Muž odsouzený za porušení zákazu řízení zemřel v pankrácké věznici loni 25. prosince poté, co dozorci zaměnili dva vězně ze stejného patra se stejným příjmením.

Mluvčí GIBS Radka Sandorová věc odmítla komentovat. "V tuto chvíli je ke zveřejnění pouze to, že věc nebyla uzavřena," řekla serveru. Po tragédii skončili mimo službu tři lidé. Vyšetřovatelé si nechali vypracovat zdravotnický posudek, pracovali také s pitevní zprávou, píše iROZHLAS.cz.

Trestní oznámení kvůli případu podala i přítelkyně vězně. Personálu věznice vyčítá to, že i když si uvědomil svůj omyl, nepomohl mu. „Zemřelému byla podána dávka ve výši 105 mililitrů, což je pro člověka, který nikdy neužíval heroin a nepřišel do styku s metadonem, dávka smrtelná. Běžná dávka na den se pohybuje okolo 20 ml,“ cituje server trestní oznámení.

Metadon je syntetický opiát, který se používá při léčbě těžkých závislostí a obvykle se podává perorálně v roztoku. Závažné zdravotní obtíže a v krajním případě úmrtí může způsobit při nesprávném dávkování.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek