Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Drábová už nebude středočeskou zastupitelkou. Složila funkci

Drábová už nebude středočeskou zastupitelkou. Složila funkci

Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová rezignuje na funkci středočeské zastupitelky. Oznámil to dnes ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který se na tom dohodl s Drábovou a předsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem. Chovanec a Gazdík předloží poslanecký návrh na změnu zákona, aby se v budoucnu podobná situace neopakovala.

Spor o mandát Drábové trval od loňských říjnových voleb do krajských zastupitelstev, v nichž získala nejvíc preferenčních hlasů. Ministerstvo tvrdí, že funkce zastupitele a vysokého státního úředníka jsou neslučitelné. Drábová však mandát složit nechtěla a funkce ji odmítlo zbavit i krajské zastupitelstvo.

Ráda bych přispěla k tomu, aby se legislativa v podobné situaci sjednotila. Snažila jsem se dospět k řešení, které sice nezachrání můj mandát, ale pro ty, co přijdou po mě, situaci vyjasní," uvedla Drábová na tiskové konferenci. 

Nyní situaci vnitro řešilo ve správním řízení a čekalo se, že vysloví zánik mandátu. Spor vznikl kvůli odlišnému znění volebního a služebního zákona.

ní volebního a služebního zákona.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek