Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Drama v Brně. Seniorka přinesla strážníkům v igelitce funkční vojenskou výbušku

Drama v Brně. Seniorka přinesla strážníkům v igelitce funkční vojenskou výbušku

Osmdesátiletá žena dnes ráno přinesla na ředitelství městské policie v Brně funkční vojenskou výbušku, našla ji ve sklepě. Strážníci proto vyklidili část přízemí budovy a ženu rychle odvedli. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Výbušky se používají k imitaci výbuchu munice zejména pro taktické vojenské a policejní účely a mohou být člověku i nebezpečné. Nález si převzala státní policie.

Žena ostraze objektu ve Štefánikově ulici na recepci řekla, že by tam ráda odložila nález ze svého sklepa. „Pro přivolané strážníky však bylo velkým překvapením, když přišli na to, že v igelitové tašce důchodkyně přinesla vojenskou výbušku,“ uvedla Ghanem.

Pyrotechnický výrobek může při bezprostředním kontaktu s lidským tělem způsobit vážná zranění, a jak ukázaly ojedinělé případy z minulosti, i smrt. Strážníci proto výbušku převzali, ženu vyvedli z budovy a vyklidili část přízemí.

„Prostor před proskleným vstupem do ředitelství zabezpečovaly dvě hlídky městské policie a strážníci vyrozuměli své kolegy z Policie ČR. Ti si přijeli nebezpečný nález převzít,“ uvedl mluvčí.

Žena podle něj naštěstí urazila s výbuškou krátkou cestu, bydlí přibližně kilometr od ředitelství městské policie.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek