Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Drama v Hurghadě: V oblíbeném egyptském letovisku pobodali turisty, mezi zraněnými i Češka

Drama v Hurghadě: V oblíbeném egyptském letovisku pobodali turisty, mezi zraněnými i Češka

Útočník na pláži v egyptské Hurghadě pobodal šest turistek, dvě zemřely. Motiv útoku je nejasný, útočníka policisté dle dostupných informací zadrželi. Česká velvyslankyně v Egyptě Veronika Kuchyňová Šmigolová potvrdila, že mezi zraněnými je i jedna Češka. Má se jednat o šestatřicetiletou ženu, která je v nemocnici se zraněním nohy.

Podle egyptského ministerstva vnitra útočník zřejmě přeplaval z nedaleké veřejné pláže do turistického resortu. Tam pobodal šest turistek, dvě na následky zranění zemřely přímo na místě, další čtyři turistky převezli do nemocnice. 

Podle informací agentury Reuters mají mrtvé turistky německé občanství, i když původně egyptská vládní média hovořila o dvou Ukrajinkách. Berlín ale zatím tuto zprávu nepotvrdil. 

Informace o obětech útoku jsou nepřehledné. Agentura AP s odkazem na zdroj z egyptských bezpečnostních složek uvádí, že mezi pobodanými jsou tři turistky ze Srbska a jedna z Polska. Útočník je měl bodat do obličeje, krku i nohou. Podle informací českého ministerstva zahraničí bylo zraněno pět Němek. Hovoří se ale také o Arménkách či Ruskách.

Hurghada patří mezi oblíbená turistická letoviska. Každoročně tam míří ve velkém i čeští turisté. V současné chvíli je v Hurghadě zhruba 700 českých turistů. Jedna z nich - šestatřicetiletá žena - je jednou z obětí pátečního útoku. Informaci potvrdila česká velvyslankyně v Egyptě Veronika Kuchyňová Šmigolová. Útočník jí měl pobodat na noze, je hospitalizovaná v místní nemocnici. Pražská cestovní kancelář Pantour ČTK potvrdila, že zraněnou Češkou je její klientka.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

V letovisku je ubytováno také 14 klientů české cestovní kanceláře Blue Style. Nikomu z nich se nic nestalo, cestovní kancelář jim zajistila náhradní ubytování. 

Bezpečnostní upozornění pro české turisty se podle české velvyslankyně v Egyptě Veroniky Kuchyňové Šmigolové v tuto chvíli nemění. „My to musíme všechno zanalyzovat nebo spíš počkat na výsledky vyšetřování, protože se objevily také informace, že nešlo v tuto chvíli o teroristický útok, že šlo o spor v potápěčském centru,“ řekla diplomatka v ČT. 

Kompletní informace o druhém kole prezidentských voleb naleznete zde>>>

Drahoš, nebo Zeman? Komu před druhým kolem voleb fandí průzkumy, čtěte zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek