Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Důchodkyně spadla z kola a zlomila si kotník. Policista jí přišel dát do nemocnice pokutu

Důchodkyně spadla z kola a zlomila si kotník. Policista jí přišel dát do nemocnice pokutu

Dvaasedmdesátiletá důchodkyně se podle serveru Novinky.cz vydala do kostela na svém kole, po cestě se ale zřejmě lekla protijedoucího auta, spadla a zlomila si kotník. Po převozu do nemocnice ji ale klid na lůžku nečekal, dorazil za ní totiž policista a udělil jí blokovou pokutu za to, že se plně nevěnovala řízení. 

Podle ombudsmanky Anny Šabatové bylo takové jednání ze strany policie „nemravné, nezákonné a nedůstojné“. „Policii přivolal na místo nehody nezletilý svědek, který však samotný pád neviděl – slyšel pouze pád kola a pak již viděl ženu ležet na zemi. Policista na místě nehody zjistil, že je povrch vozovky nerovný a byl několikrát opravován,” řekla serveru Novinky.cz Šabatová s tím, že vůbec není jasné, že se žena přestupku opravdu dopustila.

Podle Šabatové a syna zmíněné seniorky ji policista v nemocnici neupozornil na to, že s blokovou pokutou nemusí souhlasit a žena tak ze strachu přeložený protokol podepsala. Veřejná ochránkyně práv navíc Novinkám sdělila, že by měla policie přehodnotit praxi ukládání blokových pokut v nemocnicích.

Šabatová o případu hovoří hlavně proto, že ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje i přes stížnost na uložení pokuty trvá a v jednání policie nenašel žádné pochybení. „Policejní prezident zákonnost uložené blokové pokuty opírá o samotný souhlas stěžovatelky s blokovou pokutou,” dodala Šabatová.