Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dva Češi se utopili při potápění na Filipínách. Muže hledali v jezeře dvanáct hodin

Dva Češi se utopili při potápění na Filipínách. Muže hledali v jezeře dvanáct hodin

Dva čeští turisté se utopili při potápění v jezeře Kayangan na filipínském ostrově Coron v provincii Palawan. V zemi byli se skupinou 13 dalších Čechů. O neštěstí informoval zpravodajský server Inquirer Southern Luzon s odvoláním na filipínskou policii. Úmrtí dvou Čechů ČTK potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Podle jejích informací se těla 25letého a o tři roky staršího muže našla v pondělí po téměř 12hodinovém pátrání v hloubce více než 21 metrů pod vodou jezera, kam se vydali šnorchlovat. „Byli společně šnorchlovat, pravděpodobně utonuli,“ řekla Valentová. S rodinami zesnulých je v kontaktu zastupitelský úřad v Manile, dodala bez dalších podrobností.

Skupina zjistila, že oba muži zmizeli, když se vrátila do hotelu, a okamžitě zalarmovala policii, která zahájila pátrání. Do něj se zapojila i pobřežní hlídka. 

Těla byla převezena do márnice v nemocnici na ostrově Coron, zatímco místní úřady a policie zahájily potřebné úkony koordinované s českým velvyslanectvím, dodal Inquirer Southern Luzon.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek