Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

EET a protikuřácký zákon byly strašákem hospod, jejich hromadné rušení se ale zatím nekoná

EET a protikuřácký zákon byly strašákem hospod, jejich hromadné rušení se ale zatím nekoná

Poslední cigarety v restauracích zhasly přesně před dvěma týdny. Od té doby se už stačily objevit první mouchy protikuřáckého zákona. Lidé si chodí zapalovat ven a ruší tím noční klid sousedů v okolí. Podle některých přibývá také odhozených nedopalků. Na bližší zkoumání následků nového nařízení je ale podle předsedy představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karla Havlíčka brzo. Přestože mnozí majitelé se děsí odlivu hostů a existenčních problémů, podle Havlíčka se zatím ani EET oproti předpokladům neprojevilo jako hromadná zkáza českých hospod.

„Na posouzení dopadu nového nařízení je zatím hodně brzy. Důležité také je, že je léto, tím pádem lidé jdou na zahrádku, nebo postávají venku, takže pro ně ten zákon není nějaká absolutní bariéra, kvůli které by přestali chodit do hospody. Smysluplnější bude zjišťovat dopad tak rok poté,“ vysvětluje pro INFO.CZ Havlíček. O důsledcích protikuřáckého zákona se podle něj také zatím nedá mluvit proto, že řada hlavně venkovských zařízení si zatím s novým zákonem hlavu neláme a jedou ve starém režimu. Případný úbytek zákazníků tak zatím nemůže být příliš patrný nebo vypovídající.

Hostinským vadí hlavně množství nové administrativy

Protikuřácký zákon sám o sobě podle Havlíčka navíc hromadné škody nezpůsobí. Provozovatelům prý ubližuje hlavně kumulování nové administrativy, na což nejsou někteří připravení. „Ten hlavní problém je někde jinde. Když se sejdou všechna ta nová opatření, která nastala za uplynulý rok, tak některé firmy mohou docházet k závěru, že se jim mnohokrát ani nevyplácí podnikat. Zejména to platí v některých menších městech, protože tam to vždycky bylo spíše o živnosti, než o nějakém byznysu. Dneska provozovatele nejvíce trápí přemíra administrativy. Musí toho hodně prokazovat, hodně vyplňovat a do toho ještě EET a protikuřácký zákon, a tak někdy si řeknou, že nemá vůbec smysl, aby to dělali,“ popisuje Havlíček.

Je pravda, že například EET donutilo hostinské, aby přistoupili k modernizaci svých provozů. Pokud navíc někteří nebyli ani počítačově gramotní, protože to dodnes nepotřebovali, mohla to pro ně být natolik velká překážka, že už s podnikáním pokračovat nechtěli. Někteří skončili hlavně z principu.

Dle statistik stejný počet hospod zaniká i vzniká

To byl třeba příklad Daniela Pitka, který provozoval restauraci na Milešovce a kvůli EET ji zavřel. „Považuji zákon o EET za zákon protiústavní omezující práva a svobody občanů ČR. Nikdo mě nemůže nutit, abych musel být v rámci snahy se uživit připojen k internetu a byl počítačově gramotný. Souhlasím s tím, aby daňoví poplatníci platili řádně daně, ale forma a způsob kontroly nesmí být takový, aby likvidoval činnost, která je kontrolována,“ uvedl ve veřejném prohlášení na facebooku Pitek.

Hospoda na Milešovce ale zavřená nezůstala, od Pitka ji převzali jiní provozovatelé a podnik funguje dál. I to je podle Havlíčka důvod, proč se důsledky zavedení EET zatím ani nijak neprojevily ve statistikách. „Máme statistiku od roku 2012, ze které vyplývá, že měsíčně zaniká asi 300 hostinských zařízení. Zhruba stejné číslo podniků ale zároveň vzniká. A to, co zatím pozorujeme po zavedení EET, nevybočuje z tohoto průměru. Hostinští s živností z nějakého důvodu končili vždy. Zatímco dřív říkali, že končí kvůli drahým surovinám, nebo proto, že nechodili zákazníci, tak dnes říkají, že je to třeba kvůli EET. Je ale potřeba to korektně rozlišovat,“ dodává Havlíček.

Ceny by rapidně růst neměly, provozovatelé si to kvůli konkurenci nemohou dovolit

Hospody a restaurace se k elektronické evidenci tržeb musely povinně přihlásit od loňského prosince. Zatím tedy uplynul teprve půlrok od doby velkých změn, je proto možné, že také na statistikách se výkyvy množství živností objeví až za několik měsíců. Důsledky protikuřáckého zákona by mohly případně začít být znát podle Havlíčka na podzim a v zimě, když nebudou moci kuřáci sedět na zahrádkách. Nedonutí pak menší množství zákazníků hostinské zdražovat? „Pokud jim ubydou zákazníci, tak je možné, že budou muset ceny trochu natáhnout. Fungují ale v konkurenčním prostředí, kde je velký přetlak, takže to podle mě nebude nic zásadního,“ myslí si Havlíček.

Zdražení přímo spojené s novými administrativními povinnostmi tak zažili už například návštěvníci restaurace Perníková chaloupka v Rábech u Pardubic, která k platbám účtovala takzvané „babišné“ ve výši deseti korun. Podle restaurace to byl poplatek za to, že podnik musí platbu zákazníka zaevidovat. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek