Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Exministr Pilip se znovu ocitl v insolvenčních kleštích. Bojuje se o zámek Trnová

Exministr Pilip se znovu ocitl v insolvenčních kleštích. Bojuje se o zámek Trnová

Středočeský zámek Trnová se stává předmětem insolvenčního boje. Na jedné straně je bývalý politik Ivan Pilip, na straně druhé mimo jiné kampelička Moravský peněžní ústav.

Bývalý politik Ivan Pilip se kvůli svému realitnímu byznysu znovu dostal do hledáčku věřitelů. Čelí hned dvěma insolvenčním návrhům. První je vedený proti Pilipovi samotnému a jeho obchodním podílům. Druhý proti společnosti Trnová1, která pořádá společenské akce na zámku Trnová. Zámek patří rovněž Pilipovi a je nejcennější částí jeho majetku.

Insolvenční návrhy přistály ze strany firem, které mají nepřímé vazby na kampeličku Moravský peněžní ústav. Té Pilip i s úroky dluží kolem sto milionů korun. Loni na podzim podle svých slov záložně nabídl, že zámek prodá a závazky zaplatí. Kampelička však návrh bez zdůvodnění zamítla.

Pro podané insolvenční návrhy nemám racionální vysvětlení, které by bylo ku prospěchu družstevníků záložny MPÚ. Mělo by být jasně řečeno, jak by byl výtěžek z insolvence dělen mezi takovéto firmy s nejasným akcionářem a nejasnou vazbou na MPÚ, a mezi družstevníky této záložny,“ řekl Pilip webu E15.cz.

Více na E15.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek