Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Exministři radí za miliony. Drobil, Němec i Buzková opět „makají“ pro stát

Exministři radí za miliony. Drobil, Němec i Buzková opět „makají“ pro stát

Konec v politice zdaleka nemusí znamenat vyschlý přísun peněz ze státní kasy. Zlatou žílou, kde se dají utržit miliony z eráru, je zejména právní poradenství, jak můžou potvrdit bývalí ministři Petra Buzková, Pavel Drobil nebo Pavel Němec. Jejich advokátní kancléře si státním firmám a institucím účtují až 1 400 až 3 000 korun za hodinu. Pětinásobný ministr Cyril Svoboda zase pro svůj institut získal 1,6 milionu korun na školení v oblasti inkluze. 

Pro stát začala znovu pracovat bývalá výrazná představitelka ČSSD a ministryně školství Petra Buzková, jak už dříve informoval Blesk.cz. Advokátní kancelář VKS Legal, kterou spoluvlastní, získala od státních firem nebo institucí zakázky na právní pomoc a zastupování celkem za téměř pět milionů korun. Za služby si kancelář inkasovala 2 600 až 2 800 korun za hodinu bez DPH.

U Buzkové se jednalo například o státní podnik DIAMO, kterému pomáhala v soudních řízeních, ministerstvo zdravotnictví nebo Státní ústav pro kontrolu léčiv. Ministerstvu radila v rámci tendru na provozovatele letecké záchranky, úřadu pak v souvislosti s dodávkami léčivého konopí.

Tím ale napojení advokátky Buzkové na státní penězovod neskončilo. Jak vyplývá z registru smluv, jen od jara letošního roku získala další zakázky za více než 1,5 milionu korun. Nejvíce její firmě zaplatí pražská Technická správa komunikací, a to až jeden milion za právní poradenství. Celkem 400 tisíc korun pak zaplatí Správa železniční dopravní cesty za právní stanoviska. A za 240 tisíc si nechává radit také ministerstvo obrany.

Celý článek si můžete přečíst na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek