Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Expolitička Buzková inkasuje od státu. Za rady s marihuanou si účtovala 2 600 korun za hodinu

Expolitička Buzková inkasuje od státu. Za rady s marihuanou si účtovala 2 600 korun za hodinu

Bývalá „první dáma ČSSD“ Petra Buzková sice pověsila politické řemeslo na hřebík a věnuje se advokacii. Od veřejného sektoru se ale příliš nevzdálila. Jen za minulé čtvrtletí získala její firma milionové zakázky od státního podniku DIAMO, spolupracuje i s ministerstvem zdravotnictví či Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Vyplývá to z informací z Registru smluv, jak zjistil Blesk.cz.

Jedna z nejvýraznějších političek 90. let a bývalá ministryně školství Petra Buzková se z politiky definitivně stáhla před 10 lety. A to po neúspěšné kandidatuře na primátorku Prahy. Dnes se naplno věnuje advokacii, je spolumajitelkou a jednatelkou právní kanceláře VKS Legal. 

Hornické DIAMO zaplatí až tři miliony

Právě společnost VKS Legal figuruje podle informací z registru za poslední čtvrtrok hned ve čtyřech smlouvách s veřejným sektorem, celkem až za pět milionů korun. Dvě z nich s ní uzavřel státní podnik DIAMO, který má za úkol zahlazování následků hornické činnosti po těžbě uranu, rud a části uhelného hornictví v tuzemsku.První smlouvu s advokátní kanceláří podepsal na začátku ledna. Firma se mu za sazbu 2 700 korun za hodinu bez DPH zavázala poskytovat právní služby ve věcech spojených s jeho činností. Plnění nemá za 48 měsíců překročit hodnotu dvou milionů korun bez DPH, tím pádem šlo o veřejnou zakázku malého rozsahu a nebylo třeba dělat veřejné výběrové řízení.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE NA WEBU BLESK.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek