Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Falešní sobi, kabelka místo kapra: Tohle je 5 nejlepších vánočních reklam všech dob. Jakou máte nejraději?

Falešní sobi, kabelka místo kapra: Tohle je 5 nejlepších vánočních reklam všech dob. Jakou máte nejraději?

Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady… Ano, vánoční svátky se blíží a s nimi přicházejí i vánoční reklamy. Připomeňte si s námi ty nejoblíbenější, které české televize v minulosti vysílaly. A nejen v minulosti, například reklama na Kofolu se uchytila natolik, že se před Vánocemi vysílá dodnes. A jaká je ta vaše nejoblíbenější?

Spousta lidí televizním reklamám zrovna neholduje, a tak je mezi pořady raději přepíná. To ovšem neplatí v době Vánoc, kdy se to v televizi hemží kouzelnými vánočními spoty. Některé jsou povedené méně, některé více a některé člověka zkrátka chytí za srdce. A pak jsou reklamy, na které se rozhodně nezapomíná. Pojďte si je s námi připomenout!

1. Kofola – zlaté prasátko

Málokterá reklama se v Česku zapsala do historie tak, jako právě vánoční reklama na Kofolu z roku 2004. „Jestli vydržíš až do večera nepapat, tak uvidíš zlatý prasátko,“ říká tatínek dceři, když jdou řezat do lesa stromeček. „Tati a bude mít ty velký zahnutý zuby nahoru?“ ptá se holčička. „Musíš vydržet a budou i zuby.“ „Nene, já nemusím, já už ho vidím.“ Poslední věta je dnes už legendární a reklama se stala natolik oblíbenou, že je vysílána v českých televizích dodnes.

2. Coca-Cola – vánoční kamion

„Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady… Coca-colu si vychutnej…“ To jsou slova ke známé melodii, která se vánočním spotem prolíná. Vánočních spotů s kamionem Coca-Cola vzniklo hned několik, my jsme vybrali ten z roku 2003, který je asi tím nejznámějším.

3. Vodafone – Petr Čtvrtníček a čivavy

„Ano, mohli jsme pro vás natočit normální vánoční reklamu, a krásnou. Umělý sníh, falešní sobi a potom nějaká ta vábnička pro nové zákazníky. Jenomže my jsme řekli NE.“ Tak zní slova Petra Čtvrtníčka ve vánoční kampani z roku 2006, která se vyhradila vůči laciným vánočním kýčům, vsadila na jednoduchost a upřímnost, což se vyplatilo. Z vánočních spotů se staly virály, které si diváci zamilovali. O úspěch se zaručeně postaral Petr Čtvrtníček, ale i čivavy, jež ve spotech hrály.

4. T-Mobile – Chuck Norris a kapr

T-Mobile si pro svou vánoční kampaň v roce 2010 vybral opravdu velkou hvězdu, a to Chucka Norrise. Ve spotu na satelitní televizi má Chuck Norris zabít kapra úderem karate. Místo toho se ale složí v mdlobách na zem. „Jojo, v televizi umí bejt vostrej každej,“ komentuje posměšně situaci jeden ze členů rodiny.

5. Oskar – kapr

A je tu další vánoční spot s kaprem, tentokrát se týká vánoční nabídky telefonů od Oskara za nejlepší cenu na trhu. Herci v reklamě si vystačili i beze slov – jejich jednání však diváky nesmírně pobavilo. Muž, který stařence zabíjí u pultu kapra, nedokáže odtrhnout oči od reklamy na Nokii od Oscara, a tak místo kapra stařence nakonec vykuchá kabelku.

Jak je vidět, vánoční reklamy dříve sázely hlavně na humor, a vyplatilo se. Připomínáme si je díky tomu dodnes. A jaká je vaše nejoblíbenější vánoční reklama?