Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Focení mateřské školy skončilo tragédií. Čtyřletá dívka se utopila, i když měla být pod dozorem

Focení mateřské školy skončilo tragédií. Čtyřletá dívka se utopila, i když měla být pod dozorem

Tragédie se v úterý kolem poledne stala v pražských Pitkovicích. V bazénu se tam utopila teprve čtyřletá holčička. Na místě se fotila třída mateřské školy, kterou dívka navštěvovala. Neštěstí se odehrálo přímo u fotografky doma a přetože děti měly být pod dozorem.

Záchranáři obdrželi oznámení o čtyřleté holčičce, která v bezvědomí plavala v bazénu. Podle serveru iDnes.cz dojeli na místo za sedm minut. Do té doby zkoušeli dívku resuscitovat svědkové podle instrukcí dispečerky na telefonu.

„Před půl dvanáctou nám bylo hlášeno, že pod vodou skončila přibližně čtyřletá dívenka. Operátorka volající instruovala, jak provádět resuscitaci,“ prohlásila pro web TN.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Ani 45 minut oživování ale nepomohlo a dívka zemřela. V době tragédie se v domě fotila místní montessori mateřská škola. Dítě tak mělo být pod dohledem učitelů.

Případem už se zabývá policie. Její mluvčí Tomáš Hulan však příliš sdílný nebyl. „Mohu potvrdit, že tuto událost vyšetřujeme, ale s ohledem na citlivost případu nebudeme podávat žádné bližší informace,“ komentoval záležitost.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek