Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Gazdík pro INFO.CZ: Chci, aby STAN a lidovci šli do voleb jako jedna strana

Gazdík pro INFO.CZ: Chci, aby STAN a lidovci šli do voleb jako jedna strana

Starostové a nezávislí půjdou s lidovci do podzimních voleb společně jako nová politická strana. Navrhne to tak alespoň dnes odpoledne předseda STAN Petr Gazdík na celostátním výboru strany. Potvrdil to v rozhovoru pro INFO.CZ.

Nejlepší formou, ve které bojovat na podzim o hlasy voličů, je podle STAN zastřešující strana. „Bude to návrh, která budeme předkládat našemu celostátnímu výboru. Považujeme to za nejelegantnější řešení, pro voliče i pro jednotlivé strany,“ řekl v rozhovoru pro INFO.CZ Gazdík.

Konkrétní podobu spolupráce domlouvají STAN s KDU-ČSL, SNK-ED a regionálními hnutími několik posledních týdnů velmi intenzivně. Hlavní obavou bylo, aby nová strana nebyla napadnutelná u soudu. Pokud by totiž šlo jen o fiktivní stranu pro potřebu voleb, mohli by riskovat žalobu.

Díky zastřešující straně by jim ve volbách stačilo získat pouze pět procent, ne násobně více jako v případě otevřené koalice.

Jaký bude název strany a kdo by mohl být superlídrem kandidátky? To se dozvíte v rozhovoru s Petrem Gazdíkem, který přinese INFO.CZ dnes večer.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek