Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hádky se strážníky a přecpané chodníky. Zákaz kouření komplikuje život v centru Prahy

Hádky se strážníky a přecpané chodníky. Zákaz kouření komplikuje život v centru Prahy

Praha má za sebou první pátek platnosti protikuřáckého zákona. Ten vyhnal návštěvníky, kteří si chtěli zapálit, z restaurací a barů  ven na ulici. Výsledkem byly přecpané chodníky a dohady se strážníky, kteří se je marně snaží zahnat zpátky do hospod. V pomyslném gastronomickém centru města, v Dlouhé ulici, to chvílemi vřelo, například když skupina zhruba padesáti lidí pět minut před půlnocí hlučela a odmítala odejít.

Noc na sobotu, Dlouhá třída v centru Prahy. Návštěvníci barů, kteří uvnitř nemohou kouřit, postávají venku na chodníku. Leckdy vkročí do silnice, čímž ohrožují nejenom sebe, ale i projíždějící auta. Protože je už po 22. hodině, a tudíž by měl být všude noční klid, na místo přijíždějí městští strážníci a snaží se hosty hospůdek přinutit k tomu, aby šli dovnitř. Nemají ale šanci.

Nastává neřešitelná situace. Zatímco strážci zákona argumentují nočním klidem, přiopilí lidé se ke stolům vrátit nechtějí, nešetří sprostými slovy a začínají hádky. Postávání na chodníku jim nemůžou zakázat ani majitelé hospod. „Je velice těžké usměrňovat opilce na ulici před barem. Kolikrát se tak stává, že to nejsou ani naši návštěvníci, ale pouze turisté, kteří procházejí,“ řekl Blesk.cz Jiří Nekula z Vanity Cafe & Cocktail Baru.

Podle tiskové mluvčí pražských strážníků Ireny Seifertové je Dlouhá ulice místem, kde jsou dlouhodobé problémy s rušením nočního klidu. „Většina Pražanů má přes noc otevřená okna a i běžný hovor dvou osob je může ve ztichlé ulici rušit. Před restaurace vycházejí v teplém počasí kuřáci i nekuřáci. Za včerejší noční směnu operátoři přijali více jak 100 oznámení týkajících se rušení nočního klidu, z nichž asi 60 se týkalo hospod, restaurací a barů,“ řekla pro Blesk.cz Seifertová.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz. 

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek