Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hradní party za statisíce. Kancléř Mynář dnes slaví padesátiny v místech, kam se nedostanete

Hradní party za statisíce. Kancléř Mynář dnes slaví padesátiny v místech, kam se nedostanete

Po Martinu Nejedlém oslaví narozeniny na pražském hradě také další prezidentův blízký spolupracovník – kancléř Vratislav Mynář. Na odpolední oslavu, která se uskuteční v jižních zahradách Hradu, pozval zhruba 200 hostů, včetně prezidenta Miloše Zemana či zpěváka Dana Hůlky. Exkluzivní narozeninová párty ho vyjde na 300 tisíc korun, jak už dřív informoval deník Blesk.

Jižní zahrady Hradu jsou dle serveru iHNED.cz návštěvníkům obyčejně nepřístupné. Kancléř Mynář za oslavu zaplatí 180 tisíc korun Správě Pražského hradu. Peníze mají být dle jeho slov použité na rekonstrukci a údržbu Hradu. Zhruba 120 tisíc korun pak bude stát samotná oslava, na níž kancléř pozval zhruba 200 hostů. Mynář očekává, že přijde asi 150 lidí, včetně prezidenta Zemana, jeho poradce Martina Nejedlého či zpěváka Daniela Hůlky.

Podle lidí obeznámených s chodem Hradu je konání soukromé oslavy v takových částech Hradu nepřípustné. „Když třeba Jiří Weigl slavil narozeniny, tak jen ve vnitřních prostorách Hradu. Nejednalo se o reprezentační místnosti. Nikdo z venku se nezval, šli pouze zaměstnanci Hradu. Tehdejší prezident Václav Klaus pro to často vyčlenil takzvaný fotosalon. Nejednalo se o reprezentativní prostory," řekl serveru iHNED.cz zdroj z Hradu.

Poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý, který si loni na oslavu svých padesátin pronajal Královskou zahradu a Letohrádek královny Anny, na oslavě nic špatného nevidí. „Má na to právo, aby se to konalo v rámci Hradu, zaplatil nájemné. Pan prezident prohlásil, že v rámci toho, že Vráťa bude slavit padesátiny, je rád, že se to bude konat na Hradě,“ tvrdí Nejedlý.