Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hrůzná svědectví pracovníků Pet centra: mrtví křečci, přecpané klece s nemocnými zvířaty a týrání hlady

Hrůzná svědectví pracovníků Pet centra: mrtví křečci, přecpané klece s nemocnými zvířaty a týrání hlady

Otřesná svědectví a šokující fotografie pracovníků ze zverimexu Pet Centrum začínají zaplavovat sociální sítě . Nemocná zvířata, trápení hlady, zimou nebo naopak vedrem, přeplněné klece a absolutní ignorace podmínek vedením, jak informuje na základě svědectví Blesk.cz. Firma obvinění z týrání zvířat popírá.

Velkou vlnu nevole a až znechucení vyvolalo šokující svědectví pracovnice Pet Centra před několika dny. Aneta (žena se ve skutečnosti jmenuje jinak, pozn. red.) Blesku popsala smutné podmínky skladu v pražských Počernicích, svá tvrzení podložila i fotografiemi.

Vedení, které redakce Blesk.cz kontaktovala, obvinění popírá. Jako jeden z argumentů uvedl generální ředitel firmy i částku, kterou mají ročně investovat do veterinární péče o zvířata. „Jen v loňském roce jsme za veterinární péči pro zvířata utratili částku přesahující 250 000 Kč,“ prozradil Dalimil Čech.

Už tento argument ovšem pohoršil milovníky zvířat. „250 000 Kč ročně za veterinární péči při tak obrovském množství zvířat? Tím by se pan ředitel chlubit neměl. A tím nepřímo potvrdil ‚kvalitu‘ péče o ty zvířecí chudáky,“ napsal čtenář. „Jako vážně? Při těch počtech zvířat, které alespoň musí přiznat na hlavním skladě, zcela v klidu prohlásí, že nechali za veterinu jen něco přes 250 000 Kč za CELÝ ROK? Pokud je alespoň to vůbec pravda. I tak by to v případě odpovídající kvalitní veterinární péče rozhodně pokrylo stěží materiální náklady...,“ komentuje věc paní Helena.

Firmy se na druhou stranu zastala například paní Dominika. „Sama v Pet Centru pracuji jako brigádník, ale tohle mě dostalo. Většinou mám na směně na starost zvířata já a musím říct, ze mají všechno. Od krmiva, čistou vodu až po vet. péči. Ono není Petko jako Petko, záleží hodně na vedení konkrétní pobočky. Tohle je ale vážně hnus,“ napsala.

Valná většina komentářů se ale nesla v negativním duchu. Ozvalo se i několik nespokojených zaměstnanců. Slečna Jana (jméno bylo kvůli anonymitě změněno, pozn. red.) pracovala na pobočce v jednom pražském obchodním centru. Miniaturní ubikace hlodavců, kde se tísnily desítky zvířat, jsou jen špičkou ledovce.

Pokračování článku čtěte na Blesk.cz.