Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hůlka, Vondráčková, Bacily. Zeman bude slavit inauguraci s tisícovkou hostů

Hůlka, Vondráčková, Bacily. Zeman bude slavit inauguraci s tisícovkou hostů

Do Španelského sálu dorazí ve středu zhruba tisíc hostů - prezident Miloš Zeman bude pořádat slavnostní koncert na počest své inaugurace do druhého funkčního období. Zeman ke svým přátelům promluví, poté bude hudební program, který zakončí píseň Pár přátel stačí mít. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zeman byl opětovně uveden do funkce hlavy státu minulý čtvrtek. Ovčáček uvedl, že slavnostní koncert naváže na tradici z prvního funkčního období, kdy se inaugurace každoročně připomínala. Před rokem Zeman svým příznivcům jako prvním oznámil své rozhodnutí obhajovat prezidentský mandát.

Po projevu hlavy státu bude ve středu následovat hudební program. "Zahrnuje například dílo Bedřicha Smetany, zazní také písně z dílny Karla Svobody, Jaromíra Vejvody nebo Michala Davida," uvedl Ovčáček. Vystoupí Helena Vondráčková, Daniel Hůlka, Václav Neckář a Michal David, dodal. Koncert má být pojat jako poděkování Zemanovým podporovatelům.

Před rokem se akce konala pod názvem "Můj čtvrtý rok s vámi". Hrála na ní Hudba Hradní stráže a Policie ČR, což je v plánu i letos. Tentokrát zahraje i skupina Bacily, uvedl mluvčí. Akce se v minulosti účastnili politici blízcí Zemanovi nebo spříznění podnikatelé a umělci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek