Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jak dostat Koženého? Pirát, který podvedl čtvrt milionu Čechů, po letech vystrčil růžky

Jak dostat Koženého? Pirát, který podvedl čtvrt milionu Čechů, po letech vystrčil růžky

Z karibského ráje nesmí na krok, v žádném doupěti se tam ale „Pirát z Prahy“ Viktor Kožený neskrývá. Naopak, užívá si života. Může na něj spravedlnost? Tady jsou možnosti.

Změní se bahamské zákony

Trestný čin, pro který byl u nás Kožený stíhán a odsouzen, nebyl na Bahamách trestným činem. I proto tamní úřady žádosti ČR zamítly. „V momentě, kdy to není trestný čin, tak máme smůlu, i kdybychom měli s danou zemí smlouvu o vydávání,“ říká bezpečnostní expert Andor Šándor.

Bahamy budou ochotnější

Ani v to ale nelze doufat. „Co mám zkušenost z doby, kdy jsem tu věc vyšetřoval, tak bylo evidentní, že Bahamy principiálně stojí na tom, že nevydávají lidi, kteří se k nim přijdou skrývat před trestním stíháním,“ vzpomíná někdejší vyšetřovatel Koženého kauzy a současný senátor Václav Láska.

Zasáhnou únosci

Koženého by mohly unést do Česka tajné služby. Asi se to však nestane. „K takovým partyzánským akcím se česká bezpečnost neuchýlí,“ míní Šándor. Česká policie někdy nasazuje na uprchlé zločince tzv. lovce lebek. Ti ale po hledaných pátrají. Kde je Kožený, se ví a lovci nezajišťují převoz takových osob do Česka.

Celý článek najdete na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek