Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Je to agónie k nekoukání, říká Benešová. Podepsala komunistům nedůvěru vládě

Je to agónie k nekoukání, říká Benešová. Podepsala komunistům nedůvěru vládě

Bývalá státní zástupkyně a nyní poslankyně zvolená za ČSSD Marie Benešová podepsala návrh KSČM ke svolání mimořádné schůze dolní komory parlamentu kvůli vyslovení nedůvěry vládě. „Je to agónie k nekoukání,“ říká Benešová v rozhovoru pro server Novinky.cz. Mimo ni jsou pod textem podepsaní pouze komunističtí poslanci.

„Podepsala jsem, protože si myslím, že je to agónie, která se zbytečně protahuje. Tato vláda již nemá šanci nic vyřešit. Jen se nesnášejí a dělají si skrčky,“ říká pro Novinky Benešová, která je mnohými vnímána jako politický spojenec Miloše Zemana.

Zprávu o podpisu Benešové potvrdil i předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik s tím, že na archu je prozatím necelá třicítka podpisů, kromě Benešové se jedná jen o komunistické poslance. Ke svolání mimořádné schůze sněmovny je potřeba 50 podpisů, k vyslovení nedůvěry vládě musí zvednout ruku 101 poslanců z dvousetčlenného sboru.

 „Je to agónie k nekoukání. Už se nemohu dívat ani na televizi. Pokud by nedůvěra nebyla schválena, tak bych byla pro předčasné volby. Myslím, že by se to ještě stihnout dalo. Já se klidně rozpustím, mně je to jedno. Já na mandátu nelpím,“ dodává Benešová. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek