Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jeho manželka nazývala novináře a úředníky „zdrogovanou lůzou". Velvyslance teď Zeman odvolal

Jeho manželka nazývala novináře a úředníky „zdrogovanou lůzou". Velvyslance teď Zeman odvolal

Prezident Miloš Zeman odvolal z funkce českého velvyslance ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku Karla Borůvku. Na twitteru to dnes oznámilo ministerstvo zahraničí.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) nedávno stáhl Borůvku z ambasády v Bernu kvůli tomu, že Borůvkova žena Alena na sociálních sítích útočila na zaměstnance ministerstva, novináře a úředníky.

„Na návrh vlády podepsal prezident Zeman odvolání Karla Borůvky z funkce velvyslance ve Švýcarsku," uvedlo ministerstvo zahraničí na twitteru.

 

Borůvka, jeho žena Alena i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek jsou členy ČSSD. Borůvková v minulosti ve straně neúspěšně kandidovala na místopředsednický post, na sociální síti twitter psala nevybíravé invektivy vůči novinářům i státním úředníkům. Nazývala je například „zdrogovanou lůzou" nebo „čuňaty". Zaorálek o tom s Borůvkou opakovaně mluvil, Borůvková loni v květnu opustila českou diplomacii.

Podle Borůvky, který byl v minulosti i náměstkem ministra zahraničí, za příspěvky na twitteru nese odpovědnost a hlásí se k ní především jeho žena.  „Považuji to za naprosto neuvěřitelné. Nic podobného v české diplomacii nepamatuji. Neznám to ani od svých kolegů v diplomatickém sboru. Jde o osobní práva mé ženy, která není zaměstnankyní ministerstva a je soukromou osobou," řekl. 

Twitterový účet Aleny Borůvkové je momentálně smazaný.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek