Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jiří Kajínek může znovu skončit ve vězení. Úhlavní nepřítel ho žene k soudu

Jiří Kajínek může znovu skončit ve vězení. Úhlavní nepřítel ho žene k soudu

Jiří Kajínek si po 23 letech ve věznici užívá svobody, kterou dostal díky milosti prezidenta Zemana. Ta ale nemusí být trvalá. Na Kajínka bylo podáno trestní oznámení pro pomluvu, a pokud bude uznán vinným, vrátí se zpátky za mříže a původní doživotní trest si odsedí.

 
 

Na Jiřího Kajínka bylo podáno trestní oznámení pro pomluvu. Podle informací TV Prima ho měl podat Vojtěch Pokoš, korunní svědek v případu dvou vražd, který označil Kajínka za vraha.

„Na základě písemně zaslaného trestního oznámení v současné době šetříme výroky, které byly odvysílány v televizních reportážích,“ řekla k případu policejní mluvčí Dagmar Schorová.

720p 480p 360p 240p
Kajínkova cesta na svobodu

Není jasné, o jaké výroky se přesně jedná. Podle televize by ale mohlo jít o pasáž z rozhovoru, který omilostněný vězeň poskytl bezprostředně po opuštění věznice 23. května.  „Nechci na nikoho házet špínu, ale pravda je taková, že Pokoš se odmítal se mnou setkat. Já jsem nabízel konfrontaci, rekognici in natura, policie ale řekla, že tohle dělat nebude. Ze spisu jsem se dozvěděl, jak se to stalo, a první, co bylo, jsem říkal: ‚Dejte mě na detektor lži a dejte Pokoše na detektor lži a hned se to ukáže.‘ Pokoš to odmítl. Já jsem to opakoval pořád a policajti řekli: ‚Pokoš nechce a vás nedáme, protože vy jste moc chytrej a vy byste to oblbnul‘,“ tvrdil tehdy v rozhovoru.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek