Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jmenování soudců a pak dovolená. Prezident Zeman se po volbách stahuje z očí veřejnosti

Jmenování soudců a pak dovolená. Prezident Zeman se po volbách stahuje z očí veřejnosti

Prezident Miloš Zeman bude celý příští týden na dovolené, informoval na svém facebookovém profilu hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman se po svém víkendovém znovuzvolení uchýlil na zámek do Lán, tuto středu ho čeká na Hradě na návrh vlády jmenování soudců obecných soudů. Rektory veřejných vysokých škol a univerzit jmenoval Zeman v pondělí bez tradičního ceremoniálu na Hradě.

Ovčáček na facebooku uvedl, že prezident bude mít celý příští týden dovolenou, ČTK informaci posléze potvrdil. „Dovolenou potvrzuji, ostatně ji budu mít také,“ sdělil v textové zprávě na dotaz, jaké jsou prezidentovy plány v dalších dnech a týdnu.

Jmenování 25 nových soudců a soudkyň navrhla Zemanovi vláda na počátku ledna. Měli by částečně nahradit soudce, kteří končí svou profesní dráhu, a částečně posílit ty soudy, kde je to nejvíc potřeba kvůli vyrovnání rychlosti řízení. Jmenování se uskuteční podle tiskové zprávy Hradu ve středu odpoledne.

Jmenovací dekrety 12 novým rektorům předal dnes místo Zemana ministr školství v demisi Robert Plaga (za ANO). Novinářům řekl, že neví, zda je bude předávat místo prezidenta i v budoucnu. Hrad v tiskové zprávě informoval o jmenování rektorů v pondělí. Někteří z rektorů uvedli, že dostali na Hrad telefonickou pozvánku, stejnou formou se dozvěděli i o zrušení ceremoniálu. Hrad to nepotvrdil s tím, že žádnou akci veřejně neavizoval.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek