Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kajínek měl nehodu nedaleko místa, kde vraždil. Zapovídal se a nedal se svým novým Mercedesem přednost

Kajínek měl nehodu nedaleko místa, kde vraždil. Zapovídal se a nedal se svým novým Mercedesem přednost

Omilostněný vrah Jiří Kajínek měl ve středu odpoledne na Plzeňsku autonehodu. Ve svém novém Mercedesu nedal na výjezdu z dálnice u Plzně přednost a srazil se s projíždějící fabií. Přiznal, že „nedával pozor“. Nehoda se ironií osudu stala jen asi deset minut jízdy od borské věznice, kde Kajínek před lety vraždil.

Jak uvedl server Novinky.cz, havárie se obešla bez vážnějších následků a odnesly ji hlavně plechy.

„Řidič ročník narození 1961 při výjezdu z dálnice D5 pravděpodobně nedal přednost v křižovatce a střetl se s autem, které řídil muž ročník narození 1974,“ řekla Právu mluvčí policie Hana Kroftová, podle které se jeden člověk lehce zranil.

Kajínek pro Právo přiznal, že se zapovídal se spolujezdcem. „Sjížděl jsem z dálnice a nedával jsem pozor, takže do mě ze strany narazila fabie. Mám zbořené dveře a zadní kolo, takže auto nepojízdné. Naštěstí se nikomu nic nestalo, jsou to jen plechy,“ řekl.

720p 480p 360p 240p
Kajínkova cesta na svobodu

Jeho vůz má podle fotografií z místa poničený levý bok a při nárazu mu vystřelily airbagy.

Kajínek byl odsouzen 23. června 1998. Doživotí dostal za to, že v roce 1993 zastřelil poblíž věznice Bory v Plzni podnikatele Štefana Jandu a jeho bodyguarda Juliána Pokoše, druhý osobní strážce střelbu přežil. Kajínek vinu nikdy nepřiznal, policii obvinil z vykonstruovaného procesu a soudy z předpojatosti. Věznici opustil 23. května letošního roku potom, co mu prezident Miloš Zeman udělil milost.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek