Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kalamita na Frýdlantsku. Tuhé mrazy vystřídalo další husté sněžení

Kalamita na Frýdlantsku. Tuhé mrazy vystřídalo další husté sněžení

Ve Frýdlantském výběžku v Libereckém kraji silničáři nezvládají udržet silnice sjízdné. Situaci tam komplikuje husté sněžení a vítr, které vytvářejí tzv. bílou tmu a závěje.

„Soustředíme se jen na vybrané komunikace, aby bylo udrženo základní dopravní spojení,“ řekl šéf společnosti, která se stará o krajské silnice na Frýdlantsku. „Nedoporučuji vůbec vyjíždět v této a do této oblasti,“ dodal.

V ostatních částech kraje jsou silnice zatím sjízdné. Pro nákladní dopravu s výjimkou autobusů je ale jako obvykle uzavřena silnice 10 z Tanvaldu do Harrachova na Semilsku, která vede dál do Polska.

Komplikace jsou i v sousedním Ústeckém kraji, kde je v terénu veškerá technika. Dopravu i tam komplikuje silné sněžení, místy i ledovka. Kamiony zablokovaly silnici I/15 na Mostecku a I/27 u Žiželic na Lounsku.

Pro celou republiku platí výstraha meteorologů před novým sněhem, sněhovými jazyky a ledovkou, která hrozí až do zítřejšího poledne.

Fronta postupující od západu přinesla do Česka navečer nové sněhové srážky, které vystřídaly mrazivé počasí. Například ve Štítné nad Vláří na Zlínsku byl dnes překonán teplotní rekord. Meteorologové zde naměřili minus 23,5 stupně. Předchozí rekord z roku 2009 byl minus 21 stupňů. 

Za postupující frontou má podle meteorologů v noci přijít chladný a vlhký vzduch, který ale přinese oteplení, teploty až kolem nuly a v nižších polohách i mrznoucí déšť se sněhem. Chladněji má být na Moravě a ve Slezsku.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek