Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Kdyby nám premiér řekl, že se bude chovat podle ústavy, do vlády bychom nešli,“ řekl Babiš

„Kdyby nám premiér řekl, že se bude chovat podle ústavy, do vlády bychom nešli,“ řekl Babiš

„To, že je Sobotka premiér, je hlavně moje zásluha,“ tvrdí ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. „Kdyby nám pan premiér řekl, že se nebude chovat podle koaliční smlouvy, ale podle ústavy, tak bychom s ním do takové vlády nikdy nešli,“ nechal se slyšet vicepremiér.  

Přestože už představil svoji náhradu na post ministra financí, odejít dobrovolně z vlády Andrej Babiš stále odmítá. Připouští ale, že bude odvolán. „Já neodejdu, nemám důvod odejít. Já budu odvolán na návrh pana premiéra podle ústavy při porušení koaliční smlouvy,“ uvedl dle ČT v pátek.

ČSSD naopak po pátečním grémiu zdůraznila, že trvá na odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) z vlády. Že by z koalice zároveň odešel i premiér Sobotka, jak navrhuje prezident Miloš Zemana, sociální demokraté jednoznačně odmítají.  

Sobotka navrhl odvolání Babiše z vlády minulý týden. Prezident Zeman ale zatím jeho návrhu nevyhověl s odůvodněním, že návrh odporuje koaliční smlouvě. Premiér proto ve čtvrtek oznámil, že nechá vypracovat kompetenční žalobu pro případ, že by prezident s odvoláním otálel i po návratu z cesty do Číny. Na ní bude do 18. května.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek