Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Klausové v Česku hrozí nebezpečí. Nadstandardně ji tu vozí prezidentská ochranka

Klausové v Česku hrozí nebezpečí. Nadstandardně ji tu vozí prezidentská ochranka

Velvyslankyně na Slovensku a bývalá první dáma Livie Klausová se po Česku pohybuje s prezidentskou ochrankou. Upozornil na to článek na serverech iHNed.cz a Aktuálně.cz, které píší, že jí tu může hrozit nebezpečí. A připomínají, že na hradní ochranku za běžných okolností nemá jako velvyslankyně nárok.

Jak uvádí web Hospodářských novin, Klausová v Česku vždy dostane policejní auto s řidičem – ochráncem, který pečoval o její bezpečnost už v době, kdy byla první dámou. Policejní prezidium nestandardní krok odůvodňuje potřebou „eliminovat rizika“.

S odkazem na své policejní zdroje novináři uvádějí, že Klausová má bodyguardy jen v tuzemsku, na Slovensku vůči ní taková opatření neplatí. „Že pro ni jezdí, se musí tutlat, protože ji vozí a chrání lidi z Hradu, kteří pro ni většinou pracovali, už když byl prezidentem Klaus,“ vysvětluje zdroj redakci. Podle něj má Klausová tento servis i při návratu do Bratislavy.

Důvodem celé policejní akce mají být obavy vyvolané anonymními výhrůžkami. „V případě paní Klausové jde o to, že dostávala do Bratislavy výhrůžky a obálky s bílým práškem,“ cituje iHNed.cz nejmenovaný zdroj. Potenciálně nebezpečné zásilky údajně chodily přímo na ambasádu.

„Evidujeme bezpečnostní incident na přelomu let 2014 a 2015, a to v souvislosti se zásilkou obsahující nebezpečnou látku, která byla na zastupitelský úřad doručena ze Švédska,“ upřesnila pro server okolnosti tohoto incidentu mluvčí ministerstva Irena Valentová.

Novináři připomínají, že v té době ze Švédska putoval bílý prášek i na další úřady v tuzemsku. Švédská policie loni v této souvislosti zadržela podezřelého studenta.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek