Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Klíčové rozhodnutí pro STAN a Lidovce. Půjdou do voleb společně?

Klíčové rozhodnutí pro STAN a Lidovce. Půjdou do voleb společně?

Lidovci a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) dnes zřejmě v Lipnici nad Sázavou oznámí, zda před letošními volbami do Sněmovny vytvoří koalici. Výsledky jednání ještě dnes zhodnotí vrcholné orgány obou subjektů. Celostátní konference lidovců se sejde v Jihlavě. Předsednictvo STAN zasedne přímo v Lipnici, kde připraví i podklady pro celostátní sněm starostů, který se uskuteční příští týden.

KDU-ČSL jedná se STAN o volební spolupráci od prosince. Strany se zatím dohodly, že pokud půjdou do voleb spolu, budou se o hlasy voličů ucházet v koalici. Ta by pro vstup do Sněmovny potřebovala deset procent hlasů. Kdyby strany kandidovaly jednotlivě, stačilo by jim ke vstupu do dolní komory jen pět procent hlasů. Předvolební průzkumy přisuzují lidovcům zhruba šest procent hlasů, Starostům hodnoty kolem dvou procent.

Představitelé KDU-ČSL a Starostů jednají v Lipnici o koalici už od pátku. Podle mluvčího STAN Karla Kremla by jednání mělo skončit dnes před polednem a předseda STAN Petr Gazdík by měl výsledky představit novinářům. Už ve středu Gazdík ČTK řekl, že nevidí důvod, proč by dohoda o vytvoření koalice měla padnout pod stůl.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek