Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Klubové pivnice: Snadný způsob, jak obejít zákaz kouření i EET

Klubové pivnice: Snadný způsob, jak obejít zákaz kouření i EET

V Česku přibývá takzvaných klubových pivnic. Důvod je prostý: nevztahuje se na ně zákon o EET. A nebude pro ně platit ani zákon o kouření, který má vstoupit v platnost za pár měsíců. 

Jak se vyhnout elektronické evidenci tržeb (EET) nebo zákonu o zákazu kouření, ví Dagmar Krylová z Vrbky v Posázaví, která založila Klub labužnických pohodářů před 11 lety. „Dříve se k nám ročně přidávalo kolem pěti nových spolků. Předloni to bylo asi 12 spolků, letos to jsou už desítky,“ řekla předsedkyně Klubu Krylová Českému rozhlasu.

Celý proces je ale náročnější, než jen přejmenovat hospodu na klubovnu. Proto se na Krylovou obracejí hospodští z okolních vesnic i měst s prosbou o radu. Ta jim pomáhá s vyřízením zápisu spolku u rejstříkových soudů nebo se stanovami. „Stejnou“ klubovnu labužnických pohodářů pak najdete třeba v Sušici, Třebíči, Ostravě. Vyškově, Chomutově v Rejčkově nebo v Horním Bradlu.

Hlavním důvodem, proč se na Krylovou hospody obracejí, je zavedení EET. Příkladem může být sousední vesnice, kde žije trvale okolo 64 lidí. „Chtěli tam mít hospodu oficiálně, ale neudrželi to. Takže se z toho stala klubovna a členy jsou všichni z vesnice,“ řekla Krylová.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.