Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kolář pro INFO.CZ: Protizemanovská část musí mít jednoho kandidáta. Horáček by se měl stáhnout

Kolář pro INFO.CZ: Protizemanovská část musí mít jednoho kandidáta. Horáček by se měl stáhnout

Bývalý diplomat Petr Kolář oznámil, že nebude kandidovat v příštích prezidentských volbách. V rozhovoru s INFO.CZ řekl, že sám sebe považuje za „antizemana“ a takto vyhraněného člověka lidé prý tolik nechtějí. Místo toho hodlá podpořit Jiřího Drahoše, končícího šéfa Akademie věd. Drahoš je přitom stále častěji považován za nejvážnějšího protikandidáta současného prezidenta Miloše Zemana. 

„Je třeba, aby protizemanovská část měla jen jednoho kandidáta,“ říká Kolář. Zároveň upozorňuje, že důležitou roli v tomto případě může sehrát podnikatel a textař Michal Horáček, který kandidaturu oznámil už před časem.

Právě Horáček by mohl tříštit podporu osobností, které se chtějí vymezit vůči Zemanovi. Kolář s ním podle svých slov opakovaně mluvil, ale zatím není jisté, jak se zachová. „Pokud by se dostal do druhého kola proti Zemanovi, tak bych jej samozřejmě podpořil a udělal všechno pro to, aby jej podpořili i ostatní. Zemana už jsme si vyzkoušeli a stačilo to,“ doplnil bývalý diplomat.

Kromě Drahoše ovšem podle Koláře existuje i další možný Zemanův protikandidát. Za toho považuje bývalého velvyslance v Paříži Pavla Fischera, který je respektovaný i v zahraničí. Jako o možném prezidentském kandidátovi se o něm ale příliš nemluví. Je to ovšem jeden z adeptů, které označila iniciativa Kroměřížská výzva – stejně jako Koláře. „Je to zakopaná hřivna,“ říká o něm Kolář s tím, že by měl jeho podporu, pokud se rozhodl kandidovat.