Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Končí vyšetřování pádu střechy haly v České Třebové. Obviněni byli dva muži

Končí vyšetřování pádu střechy haly v České Třebové. Obviněni byli dva muži

Vyšetřování pádu střechy sportovní haly v České Třebové, ke kterému došlo loni 14. ledna, je u konce. V červnu byli z obecného ohrožení z nedbalosti obviněni dva muži: šestašedesátiletý projektant a o dva roky mladší nezávislý statik. Oba externě pracovali pro subdodavatelskou firmu, která tělocvičně zajišťovala zastřešení, uvedla mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.

„V prvních dnech nového roku vrchní komisař ukončil vyšetřování případu a předal spisový materiál s návrhem na podání obžaloby proti oběma obviněným na Okresní státní zastupitelství v Ústí nad Orlicí,“ uvedla Vilímková. Konstrukce se zřítila při florbalovém zápase, všichni lidé stihli utéct, tři se lehce zranili.

Pro novou konstrukci střechy byly na doporučení nezávislých statiků zvoleny dřevěné plnostěnné vazníky namísto předchozích příhradových. Užitná výška haly se tak zvýšila ze 7,5 metru na devět metrů. Kromě toho generální dodavatel Profistav Litomyšl musel zajistit opravy palubovky, světel, elektroinstalace a ozvučení či vzduchotechniky.

Policie po pádu střechy nechala prohlédnout střešní vazníky, které byly podrobeny znaleckému zkoumání. Střechu stavěla pro generálního dodavatele firma Cecolegno, která na sebe v polovině května podala insolvenční návrh a od září je v konkurzu. Obviněným mužům hrozí vězení od dvou do osmi let nebo peněžitý trest.

Pardubický kraj objekt nechal postavit za 58 milionů korun. Celková škoda podle posledních propočtů dosáhla 20,5 milionu. Největší část, 15,9 milionu, tvoří poškození stavební části haly, zbytek připadá na vybavení či ušlý zisk za nájem. Slavnostní znovuotevření je naplánováno na 11. ledna.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>