Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Konec dubna a zima se znovu hlásí. Na západě Čech napadne nový sníh

Konec dubna a zima se znovu hlásí. Na západě Čech napadne nový sníh

Vlnící se studená fronta přinese v noci do Česka déšť, který bude v polohách nad 600 metrů přecházet ve sněžení. Nejvydatnější srážky meteorologové předpovídají pro západ Česka. Místy se tam může vytvořit i několikacentimetrová sněhová pokrývka. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav.

Déšť bude přes Českou republiku přecházet od západu. Nejvydatnější srážky mohou podle meteorologů očekávat od druhé poloviny noci do středečního dopoledne především v Karlovarském kraji, na Tachovsku a Domažlicku.

„Srážky budou přecházet postupně ve sněhové a v časných ranních hodinách se bude sněžení na severozápadě Plzeňského kraje a v Karlovarském kraji vyskytovat již v polohách nad 600 metrů nad mořem, přechodně i v polohách nižších,“ upozorňuje ČHMÚ.

Od půlnoci do středečního poledne by ve vyšších polohách mohlo napadnout od čtyř do osmi centimetrů nového sněhu. Meteorologové očekávají, že sníh bude na zemském povrchu ihned odtávat. V případě intenzivnějších srážek a na podchlazeném povrchu se však může na některých místech vytvořit i několikacentimetrová sněhová pokrývka.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek