Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Konec manželství Paroubkových i kvůli politice. Co všechno před sebou tají?

Konec manželství Paroubkových i kvůli politice. Co všechno před sebou tají?

Skoro deset let trvalo manželství expremiéra a bývalého šéfa ČSSD Jiřího Paroubka s jeho někdejší tlumočnicí Petrou. Mezi důvody, proč od politického veterána odešla o 21 let mladší žena i s jejich sedmiletou dcerou, jsou nejspíš i jeho snahy vrátit se do politiky, píše Blesk.cz.

Manželské duo Jiřího a Petry Paroubkových vždy mediálně vystupovalo harmonicky, a to i přes jednadvacetiletý věkový rozdíl. Otevřenou podporu manželky měl Paroubek i v kampani, ať už v čele sociální demokracie nebo po jeho odchodu do vlastní strany LEV 21-NS. Letos měli oslavit dokonce deset let od svatby. Petra tehdy vystřídala po boku vlivného politika jeho první ženu Zuzanu, středoškolskou kantorku. I kvůli ní prý možná ke krachu manželství došlo, spekuluje Blesk.

Paroubek se po volebním debaklu a rozpadu své strany LEV 21 věnuje naplno podnikání. Údajně obchoduje s komoditami a akciemi a věnuje se poradenství především středních a velkých podniků, radí také čínským investorům. Nyní nevylučuje svůj návrat do politiky. Koketoval i s návratem do sociální demokracie, které chtěl podle svých dřívějších slov pomoci zvednout klesající preference. Vedení ČSSD v čele s Bohuslavem Sobotkou se prý ale jeho návratu snaží zabránit.

Tajemství před manželkou?

Manželka Petra mu jeho aktivity evidentně vyčítá, je to zjevné z dopisu, který Paroubek zveřejnil. „Jirko, nemohla jsem jinak. Taky jsem už nemohla dál. Poslední týdny jsem měla strach z tvých reakcí. Tlačil jsi na mě a psychicky mě vydíral. Nejspíš ti to nedocházelo. Žila jsem v neustálém strachu, s čím přijdeš. Kromě toho jsou tady tvoje tajemství. To už taky nezvládám. Stresy kolem tvé práce mě před 2 roky málem zabily,“ napsala Petra Paroubková svému muži v polovině února.

Paroubek vysvětluje odchod ženy jejími přetrvávajícími těžkými depresemi, uvedl Blesk. Expremiérova manželka prodělala před dvěma lety navíc mozkovou mrtvici a musela podstoupit rizikovou operaci kvůli krvácení do mozku. „Chci Ti jen připomenout, a to na věčnou paměť, že jsem Tě tehdy při tom masivním krvácení do mozku zachránil primárně já. Bylo to mé správné rozhodnutí, když jsem si vynutil Tvůj převoz z Motola, kde bys z večera do rána zcela nepochybně zemřela, do jiné nemocnice, tedy na Homolku, kde se Tě ujal zkušený tým lidí, kteří Tě zachránili. Připomínám Ti to, abys nežila v bludu. Zkrátka, kdyby nebylo mého rychlého rozhodnutí, zájmu, ale také mých kontaktů, už bys dnes nežila,“ odpovídá Petře Paroubkové manžel v otevřeném dopise.

Více o rozchodu manželů Paroubkových se dočtete na webu Blesk.cz.