Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Konec Valachové je definitivní: Sobotka jí poděkoval „za odvahu“

Konec Valachové je definitivní: Sobotka jí poděkoval „za odvahu“

Návrh na jmenování nástupce Kateřiny Valachové (ČSSD) v čele ministerstva školství chce mít premiér Bohuslav Sobotka připraven do konce května. Ministryni, která podala rezignaci kvůli vyšetřování kauzy dotací ve sportu, poděkoval na jednání širšího vedení strany. Chce s ní jednat o dalších prioritách resortu a předání agendy.

„Poděkoval jsme za její rozhodnutí ve prospěch politické kultury, zachovala se odvážným způsobem,“ uvedl Sobotka k jejímu postoji.

Před jednáním předsednictva ČSSD řekl místopředseda strany Jan Birke, že ani přes výzvu Národní rady pro sport k setrvání Valachové v čele ministerstva školství, by se na plánovaném odchodu ministryně nic měnit nemělo.

Nástupce Valachové by měl předseda vlády vybírat ze dvou až tří jmen. „Premiér se chce do konce května sejít s potenciálními kandidáty na nového ministra školství. Vybírat bude zřejmě ze dvou až tří kandidátů,“ uvedl včera premiérův mluvčí.

Rezignaci Valachová podala k 31. květnu.

Ministerstvo vedla čtyřicetiletá Valachová od června 2015, v úterý však oznámila rezignaci v souvislosti s kauzou kolem dotací pro Fotbalovou asociaci ČR. Jako o jejím možném nástupci média spekulují především o dosavadním náměstkovi Stanislavu Štechovi.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek