Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Krádež jako z filmu. Falešný policista si z pošty odnesl desítky tisíc, mluvil o chemickém útoku

Krádež jako z filmu. Falešný policista si z pošty odnesl desítky tisíc, mluvil o chemickém útoku

Kuriózní krádež peněz od pondělí řeší policisté na Hodonínsku. Pod záminkou dezinfekce kontaminovaných bankovek si falešný policista z pošty v Ježově odnesl několik desítek tisíc korun. Policie, která žádá o pomoc při vyšetřování veřejnost, nabádá k opatrnosti a upozorňuje, že dekontaminaci bankovek ani další podobné služby neprovádí.

V pondělí odpoledne zavolal na poštu v Ježově muž, který se představil jako policista. Sdělil, že za chvíli přijede zaměstnanec policie v pracovním obleku, který bude provádět dezinfekci kontaminovaných bankovek po údajném chemickém útoku.

Asi po pěti minutách skutečně přijel na zadní dvůr pošty osobní vůz. U dveří stál neznámý muž oblečený do jednorázové bílé kombinézy bez označení s kapucí přes hlavu. Na obličeji měl jednorázový respirátor, na očích tmavé sluneční brýle a na rukou gumové rukavice. Přinesl si i půllitrový rozprašovač. Vedoucí pobočky ho pustila dovnitř.

„Tam jí česky hovořící muž řekl, že došlo k chemickému útoku a jsou infikovány peníze. Jeho úkolem má být veškeré peníze na poště dezinfikovat,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Proto požádal o vyskládání všech bankovek, které na poště mají, na stůl. Muž pak přinesené bankovky rozložil na stůl a začal na ně stříkat z rozprašovače a následně je skládal do své přinesené plastové krabičky. Poté řekl pracovnici pošty, aby vzala veškeré kovové peníze a ty propláchla v umyvadle s vodou ve vedlejší místnosti s tím, že je také později bude dezinfikovat.

„Zatímco v umyvadle propírala kovové mince, muž z pošty i se všemi bankovkami v řádech desítek tisíc korun odešel,“ uvedl Zámečník.

Policisté nyní po pachateli kuriózní krádeže peněz pátrají. Jeho identifikace je však problematická vzhledem k tomu, že byl celý i s obličejem zahalený. Policie žádá všechny, kteří v pondělí mezi 14:00 a 15:00 viděli v Ježově nebo v blízkém okolí muže oblečeného do bílé ochranné kombinézy s respirátorem na ústech a slunečními brýlemi na očích pohybujícího se ve stříbrném osobním vozidle, nebo že se někde do kombinézy oblékal či z ní svlékal, aby se ozvali kyjovským policistům na telefonu 974 633 500 nebo na linku 158.

Policie zároveň upozorňuje, že žádnou dekontaminaci bankovek ani obdobné služby neprovádí. „Buďte před podobným jednáním velmi obezřetní a nenechejte se napálit,“ nabádal mluvčí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek