Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lánský pučista Tejc míří do Babišovy vlády. Jako náměstek ministra spravedlnosti Pelikána

Lánský pučista Tejc míří do Babišovy vlády. Jako náměstek ministra spravedlnosti Pelikána

Bývalý sociálně demokratický poslanec a lánský pučista Jeroným Tejc se má stát politickým náměstkem ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO). S odkazem na tři na sobě nezávislé zdroje blízké vedení hnutí ANO o tom informoval server Lidovky.cz.

O tom, že hledá posilu na ministerstvo vnitra, hovořil Pelikán v sobotu v rozhovoru pro iDNES.cz. „Zvažuji posílení resortu o pozici politického náměstka, tedy člověka, který by mi v parlamentu pomohl vyjednávat podporu pro zákony. Sám o sobě vím, že jsem v této oblasti nikdy nebyl dvakrát silný,“ uvedl včera ministr spravedlnosti. 

Sám Tejc angažmá na ministerstvu vnitra zatím nepotvrdil, ani nevyvrátil. Totéž neučinil ani Pelikán. Podle informací serveru Lidovky.cz však už o angažmá bývalého sociálně demokratického politika ví a nemá s ním prý problém. 

Vystudovaný právník byl členem ČSSD konce devadesátých let. Býval předsedou poslaneckého klubu a šéfoval řadě sněmovních výborů. Jeho postavení uvnitř ČSSD utrpělo po tzv. lánském puči po volbách v roce 2013, kdy na něj prasklo, že se společně s Michalem Haškem, Zdeňkem Škromachem, Jiřím Zimolou a Milanem Chovancem tajně sešel s prezidentem Milošem Zemanem. 

Několikrát poté neúspěšně kandidoval na vedoucí pozice ve straně, aby oznámil, že po letošních sněmovních volbách odchází z politiky. Na konferenci jihomoravské ČSSD koncem listopadu navíc avizoval konec svého členství ve straně. Vadilo mu chování vedení ČSSD. 


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek