Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Liberecko zasáhly obří kroupy, popadaly stromy. Bouřky v Česku udeřily

Liberecko zasáhly obří kroupy, popadaly stromy. Bouřky v Česku udeřily

Množství popadaných stromů za sebou zanechala bouře, která v podvečer řádila nad Blanenskem. Hasiči zasahovali nebo dále zasahují asi na dvou desítkách míst. Mnohde stromy zablokovaly ulice či silnice.


Například v Kunštátu či Jabloňanech popadalo více stromů na jednom místě. Hasiči je musejí rozřezat a odklidit. V Ostrově u Macochy hasiči pomáhají také při čerpání vody ze sklepa.


Bouře zasáhly odpoledne také sever Čech. Ve Frýdlantském výběžku na Liberecku padaly kroupy o velikosti tří až čtyř centimetrů. „Odpolední bouře nad Hejnicemi přinesla největší kroupy, které jsem tu za svůj život zažil,“ uvedl na svém facebookovém profilu starosta Hejnic Jaroslav Demčák. Hasiči měli v souvislosti s počasím odpoledne dva výjezdy. Žďársku hrozí nebezpečí kvůli přívalovému dešti v posledních hodinách. Meteorologové navíc očekávají, že bude pršet dál i v nejbližších hodinách. Oznámil to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V zasažených oblastech lze očekávat rozvodnění toků či zatopení sklepů. Na žádném ze sledovaných toků v kraji ani ve zbytku republiky ale podle webu ústavu zatím do 22:30 hladiny nedosáhly povodňových stupňů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek