Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lidé na strom v Dejvicích věší oblečení. Pomáhají bezdomovcům přežít zimu

Lidé na strom v Dejvicích věší oblečení. Pomáhají bezdomovcům přežít zimu

Velká vlna solidarity se zvedla v pražských Dejvicích. Na „náměstíčku u koní“ stojí strom a na něj lidé zavěšují zimní oblečení, které nepotřebují. Pomáhají tak občanům bez domova, kteří jsou za cokoliv teplého v těchto mrazech obzvlášť rádi.

Na stromě se objevují teplé péřovky, kabáty, boty, kozačky, ponožky, kalhoty, svetry i čepice. Prostě všechno, co je v těchto mrazech potřeba. „Všimla jsem si, že někteří lidé bez domova jsou příjemní lidé, kteří se jen ocitli ve špatné situaci,“ řekla Blesk.cz Blanka Fröhlichová (37), která projekt založila.

Podobné akce si všimla v zahraničí a chtěla to zkusit i u nás. „Ze začátku tam bylo jen pár věcí, ale postupně se to začalo plnit,“ vypráví. Od pátku, kdy se strom začal pro tuto věc využívat, se na něm vystřídalo už několik desítek kusů oblečení. „Záleží, jak moc je ta věc praktická, obvykle zmizí do pár hodin,“ prozrazuje.

Nejvíce oblečení si bezdomovci odnášejí v noci, kdy se tolik nestydí. Bez povšimnutí ale strom nenechali ani vandalové, kteří donesené věci rozházeli po ulici a některé nacpali do popelnice. Paní Blanka se ale nevzdává. „Jednáme s majiteli okolních restaurací, kteří by mohli místo kontrolovat,“ ukončuje optimisticky.

Text vyšel na serveru Blesk.cz. Další zprávy zde.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek