Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lidl spustil vlastní internetový obchod. Zatím jen pro zaměstnance, od podzimu pro všechny

Lidl spustil vlastní internetový obchod. Zatím jen pro zaměstnance, od podzimu pro všechny

Maloobchodní řetězec Lidl spustil svůj e-shop. Provoz Lidl-Shopu je ale zatím jen zkušební, a tak slouží jen zaměstnancům. To by se ale mělo brzy změnit, ostrý start byl mě zažít už během podzimu. 

Internetový obchod Lidl-Shop.cz mohou využívat jen zaregistrovaní uživatelé z řad zaměstnanců, to by se ale mělo co nevidět změnit. Testovací provoz, který má odhalit případné chyby, by měl skončit co nevidět, pak už bude k dispozici veřejnosti.

„Start prvního našeho e-shopu ve střední a východní Evropě znamená novou etapu v rozvoji Lidlu nejen v Česku. Pevně věřím, že zátěžová zkouška v podobě 9.500 zaměstnanců a jejich nejbližších pořádně otestuje všechny systémy jak na straně e-shopu, tak v našem logistickém centru,“ říká podle serveru Mediář.cz Pavel Stratil, generální ředitel Lidl Česká republika.

„Nabídka e-shopu bude zahrnovat spotřební zboží nabízené v kamenných prodejnách. Internetový obchod s potravinami aktuálně neplánujeme,“ řekla ČTK mluvčí firmy Zuzana Holá.

Lidl-shop.cz v ČR je čtvrtým internetových obchodem Lidlu a prvním ve střední a východní Evropě. Firma on-line prodává v Německu, Belgii a Nizozemsku.

Objednávky, které kromě Česka pocházejí i Německa, Nizozemí nebo Belgie, procházejí přes logistické centrum v Plzni. Přes 1000 zaměstnanců nyní zajišťuje oběh 500 tisíc kusů zboží týdně, tento obrat by se měl ale posle odhadů vedení zdvojnásobit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek