Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Marek skončil po napadení Turkem na čtyři roky v kómatu. Teď se probral

Marek skončil po napadení Turkem na čtyři roky v kómatu. Teď se probral

Dá se to považovat za zázrak. 31letý Marek Petružálek se probral ze čtyřletého kómatu. Ještě nevidí, ale snaží se už mluvit, sám jí. Pokroky jsou velké. Nyní doufá, že se zase postaví na nohy. Ze záhrobí a nehybného, strnulého polosvěta se vrací do života.

Před čtyřmi lety na ulici ve Znojmě Marka napadl rakouský Turek Eyrilmaz Bülent. Mladík ztratil tři litry krve, přežil jen zázrakem. Upadl do kómatu a tři a půl roku bezmocně živořil ve vegetativním stavu, odkázaný na nepřetržitou péči rodičů a staršího bratra Jirky (33). Nejedl, nechodil, nemluvil, výživu dostával sondou do žaludku. Táta Jiří (60) kvůli péči o syna sekl se zaměstnáním hospodského a šel předčasně do důchodu. Maminka Jana (52) se zapřela a začala hledat pomoc.

Nenašla ji u českých úřadů, ale na Slovensku. Na internetu si sehnala informace, vyházela všech 15 druhů prášků, které měl podle českých lékařů Marek denně zobat. Sebrala se a začala jezdit se synem na rehabilitace do Piešťan. A Marek začal bojovat. Až přišel zázrak – začal se probouzet.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek