Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Matka s dcerou zemřely v podomácku vyrobené sauně. Děsivé smrti předcházelo velké utrpení

Matka s dcerou zemřely v podomácku vyrobené sauně. Děsivé smrti předcházelo velké utrpení

Přišly si ke své sousedce odpočinout, domů už se ale nevrátily. Matka (†65) s dcerou (†45) z Jičínska zůstaly uvězněné v domácí sauně. Pomoci se bohužel nedovolaly, a když je majitelka našla, byly už mrtvé. Podle odborníků před smrtí bohužel velmi trpěly.

Obě ženy přišly ke své sousedce v sobotu večer, aby si vypůjčily její saunu, která stojí na zahradě před domem. Když se však po saunování chtěly dostat ven, ulomila se ve dveřích klika.

 

Ta tam ale neměla vůbec být. „To je opravdu špatně. Standardní dveře do sauny jdou otevřít jen tlakem na dveře (otevírají se samozřejmě ven z prohřívárny). Tedy pokud by někdy nastala situace, kdy není možné použít madlo na dveřích, stačí se o dveře opřít a ty se otevřou. Takže v uvedeném příkladu je princip otevírání sauny na kliku skutečně velmi špatné řešení, a to i pro domácí zahradní saunu,“ vysvětlil Blesku předseda České asociace saunérů Pavel Hofrichter.

Pro ženy tedy začal boj o holý život. Z horoucího vězení pro ně ale bohužel nebylo úniku. Pokoušely se sice rozbít sklo ve dveřích, to se jim ale podařilo jen z části. Obě nakonec v rozpálené sauně zkolabovaly.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.