Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Měla jsem chuť uškrtit nějakou dívku,“ vysvětlovala u soudu žena, která později na Smíchově ubodala zákaznici

„Měla jsem chuť uškrtit nějakou dívku,“ vysvětlovala u soudu žena, která později na Smíchově ubodala zákaznici

Michelle Sudků, která loni v létě ubodala zákaznici v nákupním centru na pražském Smíchově, tvrdí, že byla v době činu nepříčetná. Řekla to u pražského městského soudu, který se případem začal zabývat. Podle znaleckých posudků sice trpí útočným a nekrofilním sadismem, její ovládací a rozpoznávací schopnosti ale porucha v době činu neovlivnila.

Sudků podle obžaloby chtěla zabíjet už dva týdny před událostí v obchodním centru. Loni 5. července se pokusila uškrtit dívku v kavárně na Újezdě. „Měla jsem chuť uškrtit nějakou dívku a pomilovat se s ní,“ řekla soudu.

Po tomto incidentu ji policisté nechali převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, údajně však lékařům informace o útoku nepředali. „Nedovezli mě ani na stanici. To není normální, vždyť já jsem sexuální deviant,“ podivila se Sudků. Zdravotníci ženu po dvou týdnech propustili, ve stejný den zabíjela.

Svou oběť si Sudků prý vybrala proto, že jí připomněla adoptivní matku. Soudu dnes řekla, že poté, co byla z léčebny propuštěna, se jí zatmělo v hlavě. Nůž, kterým čtyřiapadesátiletou ženu ubodala, si Sudků opatřila přímo v prodejně. Ženu bodla dvakrát, napadená zraněním podlehla na místě. „Byla jsem nepříčetná,“ řekla obžalovaná. Dodala, že činu lituje a omluvila se rodině zabité ženy. „Omlouvám se, že jsem jim vzala manželku a maminku, že s nimi nebyla na Vánoce doma,“ řekla.

„Pokud paní obžalovaná tvrdí, že byla v době činu nepříčetná, jde o její subjektivní hodnocení, tak ona vnímá svoje pocity,“ řekla ČTK žalobkyně Jana Murínová. „Ze znaleckých posudků rozhodně nevyplývá, že by v době obou činů byla nepříčetná,“ dodala.

Někdejší zdravotní sestra a sanitářka vypověděla, že byla agresivní už od dětství. Řekla, že v mládí zabíjela a znásilňovala psy. Sadistické myšlenky se u ní však prý začaly objevovat až ve chvíli, kdy chtěla podstoupit přeměnu v muže a začala brát hormonální injekce. Poté začala myslet na to, že by chtěla uškrtit nějakou ženu. Řekla, že lékařům v Bohnicích říkala, že je nebezpečná a že může někoho zabít.

Sudků hrozí za vraždu a pokus o ni až doživotní trest. Rodina zemřelé ženy také požaduje 850 000 korun jako náhradu nemajetkové újmy.