Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Meteorologové varují před ledovkou. Ke konci týdne se do Česka vrátí smog

Meteorologové varují před ledovkou. Ke konci týdne se do Česka vrátí smog

Pozor, bude to klouzat. Český hydrometeorologický ústav vydal na dnešní odpoledne varování před ledovkou. Postihnout by měla šest českých krajů, večer bude ohrožovat i obyvatele ve středu republiky. Kromě toho platí pro výše položená místa dnes i výstraha před sněhovými jazyky. Koncem týdne by se také měla zhoršit smogová situace.

Ledovka se dnes objeví po dešti se sněhem nebo mrznoucím dešti. Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí platí pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Karlovarský, Plzeňský a Ústecký kraj od dnešních 15:00 hodin. Od 22:00 hodin by s ledovkou měli počítat i obyvatelé Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje a Vysočiny, tam je ale riziko jejího vzniku nižší.

Na severu Čech hrozí od dnešního večera i sněhové jazyky, na Vysočině a Blanensku od úterního rána. Na Vysočině a západní Moravě může místy napadnout až 15 centimetrů nového sněhu. Výstraha před sněhovými jazyky s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 18:00 do úterních 15:00 hodin pro místa nad 600 metrů nad mořem v Libereckém a Ústeckém kraji. Na Vysočině a Blanensku je vyhlášena na úterý od 06:00 do 20:00. Před novou sněhovou pokrývkou meteorologové varovali pro Vysočinu, Znojemsko, Brněnsko, Blanensko, Olomoucko a Šumpersko od úterních 06:00 do středečních 06:00.

V úterý spadnou noční teploty k minus 5, na východě až k minus 9. Nejvyšší denní teploty vystoupají ke čtyřem stupňům. Ve středu bude zataženo až oblačno, zpočátku místy občasné sněžení, přes den pak očekáváme 2 stupně nad nulou. Ve čtvrtek v noci rtuť klesne až k minus 8, přes den se teploty udrží lehce nad nulou. Pátek a víkend bude spíše zatažený až oblačný s denními teplotami kolem plus 4 stupňů. Smogová situace z minulého týdne pominula, už od čtvrtka se ale kvůli inverzi ovzduší opět zhorší.

Lyžařská střediska v Česku mají za sebou vydařený víkend. Někteří provozovatelé ho hodnotí dokonce jako jeden z nejlepších letošní zimy. Z pohledu návštěvnosti si provozovatelé skiareálů libovali. V Krkonoších a Orlických horách lyžovaly desítky tisíc lidí a vysoká návštěvnost byla někde srovnatelná se silvestrovským týdnem. Díky dostatku přírodního sněhu se po několikaleté odmlce rozjely vleky v Mezihoří nebo v Pecce na Jičínsku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek