Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ministerstvo spravedlnosti spustilo insolvenční web. Pomáhat bude dlužníkům i neziskovkám

Ministerstvo spravedlnosti spustilo insolvenční web. Pomáhat bude dlužníkům i neziskovkám

Ministerstvo spravedlnosti spustilo web, který má pomáhat zadluženým lidem, insolvenčním správcům či neziskovým organizacím. Kromě přinášení aktuálních informací bude pomáhat s komunikací mezi samotným ministerstvem a insolvenčními správci. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí Tereza Schejbalová. 

„Věřím, že výsledkem budou nejen lépe informovaní insolvenční správci. Cílem stránek je i péče o ty, kteří kvůli složité dluhové situaci naletí podvodníkům, případně svou situaci raději z neznalosti a studu neřeší vůbec,“ uvedl ministr Robert Pelikán (ANO).

Dlužníkům stránky nabízí informace o tom, jak řešit situaci, kdy dlužníkovi závazky přerostly přes hlavu. V hlavních záložkách najdou lidé základní informace o platební neschopnosti a úpadku i o možnostech jejich řešení. „Nepřesností a mýtů je v této oblasti nejen mezi dlužníky tolik, že vedly i k samotné myšlence založení webu. Chtěli jsme vytvořit místo pro všechny, kteří potřebují aktuální informace o dění kolem insolvencí,“ dodal ředitel insolvenčního odboru ministerstva spravedlnosti Martin Richter.

Neziskovému sektoru chce ministerstvo nabídnout návod, jak získat akreditaci v oblasti oddlužení. Pro insolvenční správce má být web místem, kde najdou aktuality, dotazy nebo informace o vzdělávacích kurzech.

Loni bylo v Česku vyhlášeno 13 579 osobních bankrotů, což bylo o 16 procent méně než v roce 2016. Zároveň to byl nejnižší počet za posledních pět let.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek