Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mládkovo ministerstvo nejspíš lhalo o okolnostech podivného povýšení nového náměstka

Mládkovo ministerstvo nejspíš lhalo o okolnostech podivného povýšení nového náměstka

Žádný z českých ministrů za sebou nemá tak perný týden jako ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Když INFO.CZ minulý týden jako první informovalo, že nový náměstek ministra průmyslu a obchodu Lubomír Bokštefl se dočkal povýšení jen kvůli tomu, aby mohl do pořadu Otázky Václava Moravce, mluvčí resortu to popřel. Stejně tak odmítl i informaci, že Bokštefl bude mít stejnou agendu (komunikace) jako náměstek Karel Novotný.

„Karel Novotný se stal před časem náměstkem člena vlády a tu odbornost neměl řadu měsíců ve své kompetenci,“ uvedl mluvčí ministerstva František Kotrba. Podle zjištění INFO.CZ ovšem otevřeně lhal. Jinak lze jen těžko vysvětlit skutečnost, že MPO vyslalo v pondělí 6. února (pouhé čtyři dny před povýšením Bokštefla) Novotného podepsat do Polska společnou pozici Visegrádské čtyřky k takzvanému telekomunikačnímu regulačnímu rámci.

Novotného zachycuje při podpisu fotografie zveřejněná na twitterovém účtu Českého telekomunikačního úřadu. Vyfocený je i Novotného podpis, pod nímž je uveden jako náměstek ministra průmyslu. Stejný dokument podepsal i šéf ČTÚ Jaromír Novák.

Mládek s Bokšteflem se postaral o rozruch i na začátku týdne. Nový náměstek nejdříve odvrátil stížnosti čtenářů na Aktuálně.cz ohledně drahých mobilních tarifů s tím, že se mají odstěhovat do Polska, aby následně dostal od ministra důtku.

„Lubomír Bokštefl se prakticky celý profesní život pohybuje v oblasti elektronických komunikací a jako můj poradce osvědčil výbornou znalost problematiky, která s tímto sektorem souvisí,“ říkal minulý týden Mládek. Bokštefl ovšem za svoje neomalené vyjádření nezaplatil tolik, co ředitel komunikace ministerstva Roman Prorok. Toho Mládek ze dne na den vyhodil, protože prý Bokšteflovi neposkytl dostatečnou podporu. Navzdory tomu, že se alespoň zdánlivě rozešli ve zlém, má Prorok dál působit jako ministrův externí poradce.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek